Rap Świat - Świat hip hopu nielegalna scena

Mówię rapem, myślę rapem, myśli łapię i przelewam je na papier - Taki świat kiedyś sobie wyśniłem.


#1 2011-02-26 20:38:05

obelix94

Debiutant

Zarejestrowany: 2011-02-26
Posty: 1

Rap religijny - co sądzicie

Witam!

Dzisiaj chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o rapie religijnym. Ja spotkałem się z wieloma tezami, że sam rap jest zły i nie pasuje, np. do Chrześcijan.

Ja uważam, że ten kto śpiewa, nie ważne jak śpiewa. Ważne, że śpiewa. A rap jest jedną z form śpiewu.

Co wy o tym sądzicie?

Znalazłem taki filmik, jako przykład: http://www.youtube.com/watch?v=TdzNDaxYZhs

Offline

 

#2 2011-03-01 08:06:26

admin

Debiutant

Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 1

Re: Rap religijny - co sądzicie

obelix94 napisał:

Witam!

Dzisiaj chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o rapie religijnym. Ja spotkałem się z wieloma tezami, że sam rap jest zły i nie pasuje, np. do Chrześcijan.

Właściwie, to sam rap nie jest zły do mówienia o Bogu. Rap to sposób wyrażania tego, co masz do powiedzenia, więc możesz rapować nawet wiersze Tuwima albo regulamin BHP.
Cały szkopuł w tym, że rap ściśle wiąże się z kulturą hip-hop, z muzyką hh, z wiecznie spalonymi chłopakami w kapturach, z malowaniem wagonów, grupą ludzi używających kobiety lekkich obyczajów zamiast innych słów...

Rapowanie piosenek religijnych jest odrobinę ryzykowne z dwóch względów. Większość ludzi kojarzy tą wokalizację tylko z hh, więc od razu widzi się sprzeczność i przepaść między hip-hopem a Bogiem, chrześcijaństwem. Drugi problem, to sami hiphopowi raperzy, którzy rapujących o religii chcieli by zmieszać z błotem... być może dlatego, że sami z religią nie chcą być utożsamiani...

Offline

 

#3 2011-03-01 15:34:54

 VegasakaVega

Administrator

18924015
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 79

Re: Rap religijny - co sądzicie

Sorry Admin, ale nie zgodze się z tym, że kultura hh = nacpane kaptury, kobiety lekkich obyczai itp.
Kultura sama w sobie nie jest zła, tylko różni ludzie próbuja się z nią utożsamiac i często nie reprezentują tych wartosci jakie powinna w ogólnym założeniu reprezentowac ta kultura. Ale tak nie jest tylko z Hip hopem, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, bo tak samo bywa we wszystkich innych subkulturach.


Z dnia na dzień stawiam coraz wyżej próg,
Tak by tęsknili za mną jeszcze zanim zakopią mój grób

Offline

 

#4 2014-01-18 10:41:21

faris

Debiutant

Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 1

Re: Rap religijny - co sądzicie

We present the making of the music video


We offer brand new hand made leather jackets in 75% discount for Australian peoples For purchasing visit our site here http://www.sydneyleather.com.au/ Limited offer Winter sale sale sale....

Offline

 
Vegas & TnsK - Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie treści wskazane :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl